Elazığ'da Sağlık İçin Temizlik | Elazığ Site Yönetim

Elazığ’da Sağlık İçin Temizlik

  • Home
  • Elazığ’da Sağlık İçin Temizlik

Elazığ’da Sağlık İçin Temizlik

Elazığ’da Sağlık İçin Temizlik Elazığ Profesyonel Ev Temizliği Elazığ’da 3gen Temizlik Evinize Sağlık ve Mutluluk Getiriyor.

Ev temizliği sizi daha mutlu birisi yapabilir mi.Elbette yapabilir. Çünkü temizlik sağlıktır. Sağlık ise mutluluktur.

Kanuni Sultan  Süleyman’ın dediği; Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi.

Temizlikle karışıklık genelde birbirine karıştırılır. Aslında temizlik belli bir alanda kir yerine köpükle temizlenmiş alanlar görmek ve kırıntıların yerine  tertemiz yerlere basmak demektir. Bu belli bir alışkanlık haline geldiğinde  kendinizi çok daha iyi hissetmeye başlarsınız.

Evet, bilim annelerimizi haklı çıkardı.

Temizlik gerçekten psikolojimizi düzeltiyor. Bir temizlik firması adına yapılan bir araştırma evinizin temiz olmasının duygusal ve zihinsel durumunuzu etkilemesinin yanında, temiz bir evde yaşayanların daha üretken ve daha az stresli olduğunu ortaya koydu.

Ketchum Global Research & Analytics tarafından hazırlanan raporda 2.008 yetişkin incelendi. Ankete katılanların yüzde 72’si temiz bir evde daha iyi uyuduğunu, yüzde 80’ini daha rahat hissettiğini belirtti. Temizlik stresi azalmıştı. Yapılan başka bir analiz ise katılımcıların mutluluğunun temiz bir alana girdikten sonra yükseldiğini ve sabit bir şekilde durduğunu ortaya çıkardı.

Ayrıca temizliği seven ve bu gibi etkinliklere katılan insanların empati düzeylerinin ve yardımlaşma isteklerinin çok daha yüksek olduğu saptandı. Yani temizlik yapmak insanları daha mutlu ve paylaşımcı bireyler haline de getiriyor.

Derin temizlik denilen, tek bir odayı bir kerede en ince ayrıntısına kadar hallettiğiniz zamanlar ise evin kalabalığı, ev hayvanınızın olup olmaması gibi kriterleri göz önünde bulundurarak planlamanız gereken durumlardır. Genelde insanlar günlük temizliklerini yaptıktan sonra derin temizliği ayda ya da bir kaç ayda bir yaparlar. Ancak derin temizlikler derin rahatlamalar sağladığından mutluluğunuz açısından önem taşımaktadır.

Her saat %1 oranında mutluluk demek.

Derin temizlik bir yana her gün yapmanız gereken temizlik miktarı bile size mutluluk vermeye yetiyor. Araştırmalar bir haftada temizlik yaptığımız her saat için mutluluğumuzun %1 oranında arttığını gösteriyor. Böylece hem siz daha mutlu oluyorsunuz hem de eviniz eğlenmek ve rahatlamak için hazır hale gelmiş oluyor.

Categories:

Call Now Button