Elazığ Ev Temizliği | Elazığ Site Yönetim | Elazığ temizlik Firması

Elazığ Ev Temizliği

  • Home
  • Elazığ Ev Temizliği

Elazığ Ev Temizliği

Elazığ Ev Temizliği Ortamın temizliği olabildiğince sık yapılır. Temizlik sırasında başka yerlere ait eşyalar yerlerine götürülüp (dolap içi, başka oda vs.) düzenlenerek ortam hazırlandıktan sonra temizlenmelidir. Yerler ve yüzeyler pürüzsüz olmalıdır. Bu nedenle cila ve boya bakımı en geç iki yılda bir yapılmalıdır. Tüm mobilya ve malzemeler ortama yerleştirilirken, temizlik için kolaylık sağlama düşüncesiyle, özel ilgi gösterilmelidir.

Örneğin; yerinden oynamayacak kadar ağır olan parçaların arkasında ve yanında boşluk bırakılır, jaluzi gibi fazla yüzey içeren ve temizliği zor olan malzeme yerine, olanak varsa yıkanabilen basit gereçler kullanılması yararlıdır.Kirli zeminleri temizlerken kiri temiz alanlara yaymamak amaç olmalıdır.

Ev temizliği; Sağlığımız, yaşadığımız ortamın temizliğinden de doğrudan etkilenir. Temizlik işlemleri bilinçli olarak yapılmadığında var olan kirlilik daha geniş yüzeylere yayılabilir. Ancak birçok temizlik firması ve temizlik elemanları dahi, nasıl temizlik yapılması konusunda bilgi sahibi olmayabilirler.

Temizlik gereçleri temizlenen yüzeylerden her zaman ve kesinlikle daha temiz olmalıdır. 1. Önce görünen kirler temizlenir; ileri temizlik, aşamalı olarak uygun sıraylagerçekleştirilir.2. Temizlik sırasında öncelikle sıcak su kullanılır.3. Temizliği yapılan yüzeyler sonunda kuru olarak bırakılır. 4. Kullanılacak malzeme etkili, kullanım amacına ve standartlara uygun olmalıdır.

FARKLI ORTAMLARIN TEMİZLİK ÖZELLİKLERİ – ( Ev temizliği )
1. Yerler ve Yüzeyler – ( Ev temizliği )· Temizlik sırasında olabildiğince çok yüzeye ulaşmak için, hareket edebilen eşyalar yerlerinden oynatılır.

· Vakumlu süpürge ile toz kaldırmadan süpürülür.· Süpürme sonrası deterjanlı su ile ıslatılmış paspasla silinir. · Uzun süre temizlenmemiş, kalıcı kirler bulunan ortamların temizliği özen ister.Yerlerin önce ıslatılarak, spatula gibi kazıyıcılar yardımıyla, mekanik olaraktemizlenmesi gerekebilir.

· Mobilyaların tozları, nemli bezle silinir. Lekeler varsa, yüzeyi bozmayacak özeltemizleyiciler ya da deterjan kullanılarak temizlenmeli, kuru bez ya da nemlibezle son bakım yapılmalıdır.

· Fayans yüzeyler her gün deterjanlı nemli bezle silinir. Sabunsuz bezledurulanır.

· Camlar, çerçeveler ve kapılar, en geç ayda bir, deterjanlı su ile ıslatılmış bezletemizlenir ve sabunsuz bezle durulanır.

· Kapı kolları, banko ya da merdiven kenarı gibi çok kişinin ellerinin değdiğiyüzeyler, önce sıcak su ve deterjanla, daha sonra dezenfektan eklenmiş suyla silinir.

· Perdeler ve diğer kumaş materyal en geç iki ayda bir çamaşır makinesinde uygunprogramla yıkanır ya da gerekirse kuru temizleme yapılır.

Categories:

One Comment

Mayıs 14, 2024

[…] ışıl ışıl parlaması için tüm nüansları dikkate alıyoruz! Temizlik Hizmetleri Ev Temizlik Hizmetleri Derin Temizlik Hizmetleri Taşın / Dışarı Taşı Temizleyin Ofis Temizlik Hizmetleri Tadilat […]

Comments are closed.

Call Now Button