Dış Cephe Cam Temizlik Şirketleri Elazığ | Elazığ Site Yönetim

Dış Cephe Cam Temizlik Şirketleri Elazığ

  • Home
  • Dış Cephe Cam Temizlik Şirketleri Elazığ
Dış Cephe Cam Temizlik Şirketleri Elazığ

Dış Cephe Cam Temizlik Şirketleri Elazığ

Dış Cephe Cam Temizlik Şirketleri Elazığ Dış cephe cam temizliği uzmanlık gerektiren bir temizlik türüdür. Dış cephe temizliğinde metal ve cam yüzeyler birbirinden farklı değerlendirilmeli ve iki yüzeyinde temizlik kimyasalı kendine münhasır olmalıdır.

Kullanılan kimyasallar kesinlikle TSE belgesine sahip ürünlerden seçilmelidir. Zira yanlış yapılan dış cephe cam temizlik hizmeti etkin ve kalıcı çözümden çok geçici ve cepheye zarar veren bir hizmetten öteye gitmez, aksine korozyonu hızlandırır.

Yapılan araştırmalar ve tecrübelerimiz doğrultusunda gördük ki dış cephe cam temizliği yılda en az iki kez yapılmalı ve binamızı korozyona karşı korumalıyız. Bilinçli yapılan dış cephe cam temizliği cephelerin yağmur, kar ve toza karşı maksimum korumasını sağlayacağı gibi estetik görünümlerini de koruyacaktır.

Bir diğer önemli husus ise; dış cephe cam temizliğini yapan şirket ya da kişilerin iş güvenliği açışından dış cephe cam temizliği yapan personellerin SSK lı olmaları ve müşteriye bu konuda güven vermeleridir.

SULU SİSTEM  ile Dış Cephe Temizleme Nasıl Yapılır?

Sulu sistem yıkama ile 20 metreye kadar merdiven, vinç veya asansör kullanmanıza gerek kalmaz. Çok hafif ve sağlam karbon fiberden yapılmış boruları sayesinde kullanımı kolaydır ve ulaşılması en zor bölgelere çok rahat ulaşılır. Önce özel bir deterjan ile dış cephe komple yıkanır (oynar başlıklı fırçası sayesinde her bölüme rahatça ulaşabilir). Yıkama yapılırken sadece binanın camları değil; çerçeveler, cam etrafında bulunan kompozitler, mermerler ve bazı binalarda bulunan güneşlik araları yıkanabilir. Yıkamadan sonra cihazın kullandığı özel sistem ve özel kimyasal çözelti ile durulama işlemine geçilir. Herhangi bir çekçek veya kurulamaya ihtiyaç kalmadan yıkanmış yüzey kendi kendine kurumaya bırakılır. Bu özel kimyasal çözelti sayesinde cam, kompozit ve mermer yüzeylerde bir parlaklık oluşur ve bu yüzeyler daha geç tozlanır ve kirlenir. Binanızın dış cephe görüntüsü, Sulu sistem yıkama ile temizlendikten sonra uzun bir süre daha parlak ve temiz kalır.

KLASİK YÖNTEM ile Dış Cephe Temizleme Nasıl Yapılır ?

Sıradan yada klasik dış cephe cam yıkama ve temizleme yöntemlerinde; bir kişi vinç veya bina üzerine kurulu bir asansöre biner, elinde bulunan deterjanlı kovanın içine bir peluş batırıp çıkarır ve cama sürer  ve yine bir çekçekle de sıyırarak temizler. Aynı sıra ile diğer tarafları da aynı ekipmanlar ile temizler. Bu temizleme ve yıkama yöntemi ile cam köşelerinde pislikler ve çekçekin izleri kalır. Ayrıca camların ek yerleri, çekçek ile sıyrılan kirli su ile dolar ve orada kurur. Sonra ilk yağan yağmurla birlikte camların ek yerlerinde biriken kirler alt bölümlerdeki camlara doğru iner ve sanki hiç temizlik yapılmamış gibi bir görüntü oluşur. Ayrıca temizleme de kullanılan su, kireç ve klor içerdiği için cam, kompozit ve mermer ek yerlerinde kalan sulu köpük sonra ki zamanlarda kireçlenmelere neden olur ve bu da cam, kompozit ve mermerin ömrünü azaltır ve en önemlisi kirli bir görüntü oluşturur.

Categories:

Call Now Button